Artykuł sponsorowany

Co świadczy o tym, że implanty zębowe zostały źle wykonane?

Co świadczy o tym, że implanty zębowe zostały źle wykonane?

Implanty zębowe to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na trwałe i estetyczne uzupełnienie brakujących zębów. Jednak nawet najlepsze metody mogą okazać się niewystarczające, jeśli nie są prawidłowo stosowane. W przypadku implantów zębowych istnieje kilka sytuacji, które mogą świadczyć o tym, że zabieg został źle wykonany. W niniejszym artykule omówimy te sygnały oraz podpowiemy, co robić w takiej sytuacji.

Jakie są objawy niepoprawnie wykonanych implantów zębowych?

Pierwszym sygnałem, który może wskazywać na błędy w wykonaniu implantu zębowego, jest długotrwały ból i dyskomfort po zabiegu. Oczywiście, pewien stopień bólu jest normalny w pierwszych dniach po operacji, jednak powinien on stopniowo ustępować. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż kilka dni lub nasila się zamiast słabnąć, może to świadczyć o problemach z implantem.

Kolejnym czynnikiem mogącym wskazywać na problemy z implantem zębowym w Warszawie czy innym mieście jest opuchlizna i krwawienie w miejscu zabiegu. Podobnie jak ból, opuchlizna i krwawienie są normalne w pierwszych dniach po operacji, jednak powinny one stopniowo ustępować. Jeśli opuchlizna nie zmniejsza się lub krwawienie utrzymuje się dłużej niż kilka dni, warto zgłosić się do lekarza stomatologa w celu sprawdzenia stanu implantu.

Niewłaściwie dobrany lub umieszczony implant zębowy może prowadzić do zmiany kształtu dziąseł i zębów sąsiadujących z implantem. Jeśli zauważysz, że Twoje dziąsła wyglądają inaczej niż przed zabiegiem lub zęby sąsiadujące z implantem zaczynają się przemieszczać, może to być sygnałem, że coś poszło nie tak.

Implant zębowy powinien być solidnie osadzony w kości i nie powinien się ruszać. Jeśli zauważysz, że Twój implant jest ruchomy lub czujesz dyskomfort podczas jedzenia, może to świadczyć o tym, że zabieg nie został prawidłowo wykonany.

W przypadku źle wykonanego zabiegu istnieje ryzyko zakażenia w miejscu implantu. Objawy takie jak zaczerwienienie, obrzęk, gorączka czy ropienie mogą świadczyć o infekcji. W takiej sytuacji należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem stomatologiem, który oceni stan implantu i zaproponuje odpowiednie leczenie.

W przypadku nieprawidłowo wykonanego zabiegu implantacji zębów może dojść do nieprawidłowego zgryzu. Jeśli po wszczepieniu implantu zauważysz, że zgryz jest niekomfortowy lub boli podczas jedzenia, może to być sygnałem, że coś poszło nie tak.

W niektórych przypadkach może dojść do sytuacji, gdy implant nie zintegruje się prawidłowo z kością szczęki. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak niewłaściwa technika chirurgiczna, zbyt mała ilość kości, czy nawet palenie tytoniu przez pacjenta. Objawy niepowodzenia integracji implantu z kością mogą obejmować ból, ruchomość implantu oraz brak postępów w gojeniu się rany po zabiegu. W takim przypadku lekarz stomatolog może zdecydować o usunięciu implantu i podjęciu kolejnych kroków w celu poprawy sytuacji.